Kocour Ipa Samuraj

Pale Ale - to co je pro českou pivní kotlinu světlý ležák, jsou pro britské ostrovy svrchně kvašenásvětlá piva „pale ale" (čti pejl ejl). Ta mohou svojí zajímavou hořkostí zaujmout i českého pivaře.

Piva India Pale Ale ( IPA ) byla původně vařená v anglických pivovarech pro královská vojska v Indii. Pro překonání dlouhé pouťi kolem Jižního mysu měl tento svrchně kvašený mok vyšší stupňovitost a vícenásobné chmelení.

Rozpadem kolonií a změnou vkusu ostrovního pivaře došlo k ústupu ze slávy piv IPA. Jejich lesk jim vrátila pivní revoluce z druhé strany světa - Spojených států, která tím vytvořila novou kategorii - americkou IPA. A sem patří i náš Kocour IPA.

American IPA - Samurai , ( americká verze India Pale Ale, která je daleko víc chmelenější než anglická IPA ) je vařená přímo světoznámým sládkem z Japan’s Yo-Ho Brewing Co. Joshim Toshiim, který se specializuje na americké piva (IPA, Barley Wine, Porter atd) a umí perfektně sypat chmel :) spolupracoval s nejlepšími americkými sládky z malých pivovarů. Při vaření použil ty nejšpičkovější ( a taky nejdražší ) americké chmele: Columbus, Amarillo, Cascade a dosáhl tak chmelenosti cc 70-75 IBU ( jednotek hořkosti ) a lahodné komplexnosti.

Myslíme, že se bude jednat o jedno z nejlepších piv uvařených na území České republiky. Takové pecky se pak dělají jen v USA a v EU jen v těch NEJ minipivovarech, takže je to super příležitost seznámit se s takovou lahůdkou

Další produkty


Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/domeny/pivoteka.eu/web/subdomeny/www/detail-piva.php on line 142