Westvleteren

Podle hodnocení tisícovek znalců z celého světa na nejrenomovanějších serverech beeradvocate.com, Ratebeer.com. I podle dalších žebříčků nejlepší pivo na téhle planetě a to už nejméně posledních deset let. Toto pivo se dosud dalo koupit jen na dvou místech na světě. Přímo v klášteře Westvleteren a jeho smluvní prodejně naproti klášteru a to jen někdy - mniši pivo prodávají jen nahodile. Prodej piva je v klášteře omezený - na jeden automobil a telefonní číslo je možné koupit jedinou přepravku se 24 třetinkovými lahvemi piva. Nákup je třeba objednat telefonicky předem a zaregistrovat se. Klášterní pivovar založený v roce 1838 je také známý jako St. Sixtus. Výstav tohoto pivovaru je velmi malý (4 750 hl ročně).

Pivovar vyrábí tři druhy:

Westvleteren Blonde (se zeleným uzávěrem, 5.8% alk.)

Westvleteren 8 (s modrým uzávěrem, 8% alk.)

Westvleteren 12 (se žlutým uzávěrem, 10.2% alk.).

Chuť a charakter tohoto piva si netroufáme specifikovat - pivo je svrchně kvašené, kořeněné a dlouho zrající v dubových sudech. Je vhodné k archivování i k investici - nikdy nebude levnější a s léty bude stále kvalitnější a cennější.

Další produkty


Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/domeny/pivoteka.eu/web/subdomeny/www/detail-piva.php on line 142