Pivo, Bier & Ale

Základní informace a zaměření časopisu

PIVO

Česká republika bezpochyby patří mezi pět pivních velmocí. Na rozdíl od Německa, Belgie, Anglie nebo USA však již několik let postrádá časopis, který se zaměřuje výhradně na toto téma a oslovuje širokou veřejnost.

První číslo měsíčník Pivo, Bier & Ale vydalo nakladatelství ROW 26. ledna 2011 a zároveň spustilo i internetové stránky časopisu a zřídilo profil na Facebooku.

Obě média začala vedle sebe působit souběžně s tím, že internetové stránky nabídnou především informace, prostor pro diskuse, hlasování v anketách i soutěžích a podporu prodeje měsíčníku včetně jeho akcí. Tištěný časopis se naopak soustředí na výběr nejpodstatnějších informací jejich komentování, nabídne hodnocení profesionálů, autorské články, rozhovory a reportáže, výsledky degustací a mapy. Jednoduše řečeno v časopise půjde o autorské materiály, které na internetu prozatím nikdo autorům bez příjmu z prodeje a inzerce nezaplatí. Podstatná část webu se postupně promění v speciální sekce a uzavřené diskusní zóny, k nimž budou mít přístup výhradně předplatitelé nebo čtenáři, kteří si zakoupí tištěnou verzi časopisu.

BIER

Nový časopis dává svým názvem jednoznačně najevo, že svou podstatnou část zaměří na německá piva. Kdo již navštívil Bamberg, Forchheim a především malá městečka a vesnice v jejich okolí, kde se v oblasti Franků nacházejí desítky malých rodinných pivovarů, tuší nebo dobře ví, proč jsem se tak rozhodl.Ceny piva u nás i v Německu se stále více srovnávají, takže v následujících letech se i u nás rozšíří nabídka piv od západních sousedů. V řadě případů náš trh bezesporu obohatí nebo alespoň přinesou inspiraci k atraktivní pivní turistice.

& ALE

Pokud mám uvést, kdo mě inspiroval k vydávání měsíčníku Pivo, Bier & Ale, pak na prvním místě musím uvést společenství CAMRA, které svými akcemi, festivaly, knihami a řadou dalších aktivit trvale podporuje zájem o Real Ale, svrchně kvašené pivo, které zůstalo důkazem originality pivního trhu v Anglii. V Belgii se naopak Ale stalo základem celosvětového úspěchu a díky němu tato malá země, mnoha rysy velmi podobná té naší, právem přitahuje pozornost největších pivních znalců od USA až po Japonsko. Řadě Čechů lichotí, že se o nás dlouhodobě píše i hovoří v souvislosti s největším množstvím vypitého piva. Redakce měsíčníku Pivo, Bier & Ale naopak vynaloží snahu, aby se jeho čtenáři stále častěji objevovali mezi fajnšmekry, kteří si v Belgii v ničem nezadají s pivními turisty právě z USA nebo Japonska.

Rozmanitost, kvalita a tradice

Podtitul vyjadřuje hlavní zaměření měsíčníku Pivo, Bier & Ale. Redakce se zaměří především na náročnější příznivce piva, kteří preferují ležáky, speciální piva a rádi objevují nové značky. Chceme podpořit jejich názor, že základním kritériem pro nákup piva zůstává jeho kvalita. Soustavně se chceme věnovat pivní kultuře a podpoře turistiky, jejíž součástí se stane návštěva pivovarů, ale také spojení tras s atraktivními místy z hlediska historie, architektury nebo umění.

Časopis Pivo, Bier & Ale chce být měsíčníkem pro všechny geniální hostinské a jejich štamgasty, ale zaměří se také na organizování degustací a představování piv pro čtenáře, abychom prezentovali především tradiční výrobu piva v rodinných, malých a středních pivovarech. Chceme-li hovořit o kvalitě piva, znamená to především kritický přístup.

Dám si jedno Pivo, Bier & Ale

Měsíčník se bude prodávat především ve vybrané síti hospod, výčepů, restaurací a minipivovarů, kde narozdíl od trafik máme záruku, že se prodeji časopisu bude věnovat potřebná pozornost. Druhou variantu představují specializované prodejny piva s širokým sortimentem nebo obchody s lahůdkami. První číslo Pivo, Bier & Alevychází v nákladu 5 000 výtisků, což na specializovaný měsíčník rozhodně není nízký náklad.

Pavel Borowiec

Další produkty


Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/domeny/pivoteka.eu/web/subdomeny/www/detail-piva.php on line 142